بدون شک یکی از بهترین تفریحاتی که در چند سال اخیر جوونا و نوجوونا رو به خودش علاقمند کرده، اتاق فراره. سناریوهای مختلف، لوکیشن‌های متفاوت، داستان‌ها و معماهای جالب همشون از نکات قوت این تفریح حساب می‌شن. هدف ما از این مقاله اینه که اولا شما رو با اتاق فرار سبک جنگل یا تم جنگل آشنا کنیم و بعدش هم بهتون بهترین اسکیپ روم‌های جنگلی رو معرفی کنیم تا حسابی خوش بگذرونید.

اتاق فرار جنگلی تهران

اتاق فرار سبک جنگل یا همون اتاق فرار جنگلی

اتاق فرار تم جنگل، از اون دست اتاق فراراییه که لوکیشنش یه جنگل مخوف و ترسناکه. اصلا همینه که باعث جذابیتش می‌شه و همه دوست دارن تا یه بارم شده امتحانش کنن. جذابیت دیگه این اسکیپ روم ها به بوی خاک، برگ، علف یا بوی رطوبت و … هست. توی بعضی از این بازی ها، ممکنه صدای حیوانات جنگلی هم به گوش برسه و کاملا فضای یه جنگل برای شما تداعی بشه. 

اتاق فرارها سناریوها و داستانای مختلفی دارن تا بتونن سلیقه‌های مختلف رو پوشش بدن. این مساله در مورد اتاق فرار جنگلی هم صدق می‌کنه و بعضیاش ترسناک‌تر و بعضیای دیگه دلهره‌آورترن.

چیزی که در مورد اسکیپ روم سبک جنگل نباید فراموش کنید اینه که لباس مناسب بپوشید. پوشیدن لباس و کفش راحت باعث میشه تا موقع حل معماها، تمرکز بیشتری داشته باشین و اگه قرار به فرار کردن هم باشه، بتونین به سرعت نور از اونجا فرار کنید. بریم باهم با چندتا از اتاق فرارهای سبک جنگل آشنا بشیم.

اتاق فرار سبک جنگل

معرفی انواع اتاق فرار سبک جنگل

 حالا که با ویژگی‌های اتاق فرار تم جنگل آشنا شدیم و می‌دونیم که قراره انتظار چه چیزیو داشته باشیم، وقت اینه که بریم سراغ معرفی انواع اتاق فرار جنگلی؛ فقط قبل از شروع اجازه بدین تا چندتا نکته رو بهتون یادآوری کنیم.

اون نکته‌ها اینه که بهتره قبل از رزرو یه اتاق فرار، سناریو اونو به خوبی بخونید و با سناریوهای دیگه مقایسه کنید. بعضی از اتاق فرارها به عنوان چاشنی یه کمی هم ترسناک باشن. علاوه بر این طراحی داخلی و دکور اتاق فرارها هم با توجه به سلیقه ایده پرداز طراحی و چیده شده و در نهایت اینکه هر فردی تجربه خاص خودش رو داره. پس به نظرم اگه طرفدار این سبک اتاق فرار هستید، همه اونا رو امتحان کنید: 

 

جنگل نفرین شده

داستان اسکیپ روم جنگل نفرین شده از این قراره که دنیل گریسون تصمیم می‌گیره از خونه قدیمی پدربزرگش اسباب کشی کنه. در همین حال دفترچه خاطرات پدربزرگش به نام ریک گریسون رو پیدا می کنه که زمانی باستان شناس بزرگی بود. پدربزرگ چند سال پیش طی یه ماجراجویی گم شده و هیچ وقت برنگشته.
ریک گریسون توی این دفترچه از قصدش برای کشف یه الماس گرانبها در جنگل مریسین نوشته بود.

دنیل که این یادداشت رو می خونه تصمیم می گیره به همراه یه تیم جستجو برای یافتن پدربزرگ به اون جنگل بره. شما در واقع توی این ماموریت، تیم همراه دنیل هستید تا پدربزرگ دنیل رو پیدا کنید.

بومی‌های اطراف جنگل به شما می‌گن که به هیچ عنوان وارد جنگل نشید، اما همین مسئله باعث کنجکاوی بیشتر شما می‌شه و وارد جنگل می‌شید. غافل از این که خطر بزرگی در انتظار شماست.

 

نام اتاق فرارژانرلوکیشن
جنگل نفرین شدهترسناکجنوب تهران – افسریه

رزرو اتاق فرار جنگل نفرین شده

اتاق فرار تم جنگل

ماجان

اولین اتاق فرار تم جنگل که میخوایم بهتون معرفی کنیم، اتاق فرار ماجانه. این اسکیپ روم علاوه بر اینکه تم جنگلی داره، یه کمی هم ترسناکه پس حواستون باشه که گروه شجاعی رو برای اکتشاف همراه خودتون ببرین. داستان این اتاق فرار از این قراره که سال‌ها پیش زن و شوهری داخل جنگلی به نام ازازیل از توابع گیلان زندگی می‌کردن.

تایه جان و شوهر هیزم شکنش، آدم‌های عجیبی بودن واسه همین اهالی روستا اصلا باهاشون در ارتباط نبودن. یه شب تایه جان خواب میبینه قراره یه موجوداتی ماورائی بهش دو تا فرزند بدن. 9 ماه از این شب می‌گذره و این خانواده صاحب دو تا فرزند به اسم‌های ماجان و ماسو میشن. از اونجایی که حتما حدس می‌زنین یکی از این بچه‌ها غیرعادی و عجیب رفتار میکنه.

ماسو یه بچه آروم و عادی و ساکته در حالی که ماجان انگار هیچکدوم از رفتارهاش طبیعی نیست. همین موضوع باعث می‌شه تا دیگه هیچکسی با این خانواده در ارتباط نباشه و حتی دیگه هیچکس نمی‌بینتشون. سال‌ها می‌گذره و هیچکس جرات وارد شدن به این جنگل رو پیدا نمی‌کنه تا اینکه قراره گروه شما سنت‌شکنی کنه.

اسکیپ روم جنگلی

از اونجایی که هرکی می‌رفته سمت این جنگل دیگه هیچوقت پیداش نمی‌شده، مردم جنگلبانی احداث می‌کنن تا دیگه نذاره کسی وارد اونجا بشه. با این حال شما و گروهتون قراره برید و گره از این راز سر به مهر باز کنید.

همونطور که از سناریو اتاق فرار ماجان مشخصه، قراره با یه داستان ترسناک و دلهره‌آور روبرو بشین اما نگران نباشین، اگه به اندازه کافی شجاع باشین می‌تونین سربلند بیرون بیاید. این اتاق فرار سمت غرب تهران،‌ در شهران واقع شده و درجه سختی‌اش 8 از 10.

نام اتاق فرارژانرلوکیشن
ماجانترسناک – دلهره آورغرب تهران – شهران

رزرو اتاق فرار ماجان 

اسکیپ روم جنگلی

موزه وارانسی

اتاق فرار جنگلی بعدی، موزه وارانسیه که داستان جالبی داره. داستان موزه وارانسی درباره یه قبیله خونخوار سرخپوستیه که به روز به شکل مرموزی ناپدید می‌شن. داستان اونجایی جالب‌تر می‌شه که متوجه می‌شید این قبیله نه تنها خونخوار بودن بلکه با روش‌های عجیب و ترسناکی دشمناشون رو شکنجه می‌کردن. از اونجایی که زندگی قبیله داستان ما توی جنگله، پس با یه اتاق فرار تم جنگل و ترسناک روبرو هستین.

این اتاق فرار توی شرق تهران و محله پیروزی قرار داره و اونایی که تجربه کردن می‌گن که درجه سختیش 8 از 10. پس اگه دوست دارید دو ساعتی سرگرم حل معماهای ترسناک بشین، پیشنهاد می‌کنیم برای این آخر هفته یه گروه 4 تا 8 نفره ترتیب بدین و برید سراغ تجربه این اتاق فرار.

نام اتاق فرارژانرلوکیشن
موزه وارانسیترسناکشرق تهران – پیروزی

رزرو اتاق فرار موزه وارانسی

 

اتاق فرار سبک جنگل

جنگل الفین

اتاق فرار بعدی ما جنگل الفینه که قراره حسابی شما رو با معماهاش سرگرم کنه. این اتاق فرار تم جنگل درباره یکی از دوستاتونه که قراره با خانومی که اخیرا باهاش آشنا شده بره سفر. شما و دوستاتون این خانوم رو نمی‌شناسید اما از اونجایی که به دوستتون اعتماد دارید، امیدوارید که سفرشون به خوبی تموم بشه اما این سفر یک هفته‌ای، قراره خیلی طولانی‌تر بشه.

حالا 3 هفته گذشته و هیچکدومتون از این دوست و همسفرش خبری نداره. گوشیش از دسترس خارج شده و به هیچ شکلی نمی‌تونین بهش دسترسی داشته باشید. با دوستاتون تصمیم می‌گیرید که گروهی برید دنبالش تا مطمئن بشین که سالم و سرحاله. مقصدتون جنگل الفینه و تنها اطلاعاتی که در دست دارید اینه که قرار بوده اینجا اقامت داشته باشن.

این اتاق فرار سبک جنگل سمت خیابان پارس و طرشت قرار داده و فضای حاکم بر اون ترسناک و دلهره‌آوره. درجه سختی بازی هم 8 از 10 پس باید انتظار یه بازی سخت و معماهای پیچیده رو داشته باشید. 

نام اتاق فرارژانرلوکیشن
جنگل الفینترسناک – دلهره آورغرب تهران – طرشت

رزرو اتاق فرار جنگل الفین

 

رهایی از اتاق فرار جنگلی

رهایی

اتاق فرار رهایی نه تنها ترسناکه، بلکه قراره تجربه جدید و متفاوتی از جنگل رو هم نشونتون بده. داستان این اتاق فرار درباره شما و دوستاتونه که توی یه هتل اقامت داشتین اما متوجه شدین که یه دختر جن زده دنبالتون کرده. برای زنده موندن از هم جدا میشین و هرکدوم میرید یه سمتی. وارد جنگل که میشید به طور کلی همدیگه رو گم کردین اما قراره که این فرارو ادامه بدین. اگه بتونین به یه جای امن برسید می‌تونین دوباره دوستاتونو ببینید.

این اسکیپ روم جنگلی جذاب و ترسناک در تهران – سردار جنگل قرار داره و طبق تجربه محیط مهیج و جالبی رو برای بازیکنا فراهم می‌کنه. البته ظرفیت اتاق فرار 4 تا 6 نفره پس حواستون باشه که تعدادتون بیش از اندازه نباشه.

نام اتاق فرارژانرلوکیشن
رهاییترسناکغرب تهران – سردار جنگل