Skip to main content
سانس‌یاب
سانس‌های موجود
امروز فردا پس‌فردا
از ساعت + -
تا ساعت + -
از ساعت + -
تا ساعت + -
از ساعت + -
تا ساعت + -

+ - نفر

حداقل
حداکثر

سال

دقیقه

مشاهده نتایج

در این صفحه می توانید مجموعه اتاق های فرار واقع در منطقه سعادت آباد تهران را ملاحظه کنید.

آشنایی با سعادت آباد تهران

سعادت آباد یکی از مناطق لوکس شمال غربی تهران و در منطقه 2 واقعه و یکی از محله‌های پرتردد و پرطرفدار محسوب می‌شه. سعادت آباد از شرق به بزرگراه چمران، از شمال به کوی فراز و از جنوب به شهرک غرب منتهی می‌شه.

بلوار اصلی سعادت‌آباد هم از جنوب به بلوار دریا و از شمال به بزرگراه یادگار امام (اوین) متصل می‌شه و در میانه این بلوار میدان کاج ( قدیمی‌ترین و اصلی‌ترین میدان منطقه سعادت‌آباد ) قرار گرفته.

بلوار فرخزادی از غرب و بزرگراه یادگار امام از شمال این منطقه می‌گذرن. به همین علت دسترس پذیری خوبی داره و با توجه به داشتن خیابون‌های عریض و پهن، مشکلی برای جای پارک وسایل نقلیه نخواهید داشت. بنابراین بدون نگرانی از مسیریابی و جای پارک می‌تونید به رزرو و انتخاب بازی از مجموعه اسکیپ روم سعادت آباد بپردازید.

رزرو اتاق فرار های شمال تهران

چرا باید اتاق فرار رو تجربه کنیم؟

امروزه تعامل کامل با دوستان و خانواده به طور روز افزون داره سخت می شه. گوشی های هوشمند و سایر فناوری ها تبدیل به حواس پرتی های بزرگی شدن. علاوه بر اون با توجه به مشغله های زیاد در زندگی امروزی، کمتر تفریح و یا سرگرمی وجود داره که وقت چندانی از ما نگیره و در عین حال باعث لذت بردن ما از بودن در کنار همدیگه بشه.

بازی اتاق فرار یا همون اسکیپ روم (escaperoom)  فرصتی عالی برای تعامل با همدیگه ایجاد می کنه. با ورود به این بازی، شما کاملا غرق در فضا و ماموریت می شید. برای رسیدن به هدف خودتون و تکمیل ماموریتی که به شما محول شده، باید با هم گروهی های خودتون در ارتباط باشید، سرنخ ها رو پیدا کرده و معماها رو حل کنید. توی این مسیر قطعا با موانعی روبرو می شید که پشت سر گذاشتن اونها در نهایت باعث حس رضایت، سرخوشی و پیروزی به شما می ده. فراموش نکنید که زمان محدوده و باید به سرعت از اون اتاق های محبوس شده فرار کنید وگرنه معلوم نیست چه اتفاقی براتون بیفته.

راز موفقیت!

درسته که چاشنی اتاق فرار ترس و استرسه اما برای موفق شدن توی این بازی بایستی به این ترس غلبه کرد و تمرکز رو روی توجه به جزئیات و تعامل و ارتباطات گذاشت. ارتباطات قدرتمندترین ابزار شما برای شکست دادن اتاق فراره. به محض اینکه سرنخی پیدا کردید، به تیم اطلاع بدین. به تدریج، هر چه سرنخ‌های بیشتری که همه از آن آگاه باشن، بیشتر بشه، می تونید همه پازل‌ها رو کنار هم بذارید و به جواب برسید. شاید این نکته بدیهی بنظر برسه اما تجربه‌های زیادی نشون داده خیلی از افراد فکر می‌کنن باید رکورد حل معما رو به تنهایی بزنن!

به علاوه، مهم نیست سرنخ‌هایی که به هم مربوط می‌شن، کجا پیدا شدن. ممکنه یک سری اعداد وجود داشته باشن که برای باز کردن قفل درب اتاق یا گاوصندوقی توی اتاق بعدی استفاده بشن.

انواع اتاق فرار

دقیقا مثل فیلم ها، اتاق فرارها هم انواع مختلفی دارن. یکی از تقسیم بندی های این بازی بر حسب ژانر هستن. خوشبختانه مجموعه اتاق فرار سعادت آباد متنوعه و ژانرهای ترسناک ( وحشت ) ، دلهره آور، جنایی، فانتزی، درام و… داره.  یکی دیگه از تقسیم بندی ها بر اساس خط معماییه. بر این اساس این بازی ها دو گروه هستن: اتاق فرار خطی و غیر خطی

اتاق فرار خطی

توی یه باز خطی، همه معماها قراره به ترتیب حل بشن. زمانی که وارد یه اتاق می شید و قفلی رو پیدا می کنید، پس شروع به حل کردن همون قفل ها کنید. معمولا نزدیک ترین قفل به در ورودی اولین قفل و معمای شماست. بعد از حل کردن قفل اول، سرنخ ها و اطلاعات لازم برای حل معمای دوم، به دست میاد. این نوع بازی برای افرادی که تجربه زیادی در رفتن به اسکیپ روم ندارن مناسب تره. توصیه می شه در مواجه با یه قفل یا معما، همه اعضای تیم به صورت گروهی شروع به حل کنن.

اتاق فرار غیرخطی

توی این بازی، هیچ ترتیبی برای حل معماها وجود نداره. این اتاق فرارها عموما سخت تر هستن چرا که چندین معما ممکنه با هم نیاز به حل شدن داشته باشه و کار رو برای پلیرهای تازه کار سخت کنه. باید با همفکری اعضای گروه تشخیص بدین که چه اطلاعاتی در لحظه مورد نیازه و نگه داشتن کدوم یک اطلاعات و سرنخ ها رو باید موکول کرد به لحظات دیگه.

برای پشت سر گذاشتن موانع و فرار از اون فضا، بهتره که تقسیم کار صورت بگیره و هر کدوم از اعضا روی یک معما متمرکز بشن.

علاوه بر اتاق فرار سعادت آباد کجا می‌تونیم بریم؟

سعادت آباد داری بوستان، فضای سبز و مراکز تجاری زیادیه. در بخش شمالی سعادت آباد و با توجه به وجود آب و هوای مطلوب، مناطق تفریحی و توریستی زیادی وجود داره. از معروف‌ترین مناطق تفریحی این منطقه اوین درکه هست و در شمال شرقی این منطقه قرار گرفته. در شمال غربی این محله هم فرحزاد قرار داره و جز مناطق تفریحی قدیمی محسوب می‌شه. اگه در شمال این منطقه هستید، به پارک کوهستان هم سری بزنید.

  • پارک و بوستان‌های بلوار فرحزادی: ساحل ، دریا، بوستان، معلم، آسمان‌ها و گلگشت.
  • پارک و بوستان‌های بلوار سعادت آباد: آبشار ، سعادت آباد، سنگی، ستایش، سعادت، شب بو
  • پارک و بوستان‌های خیابان ارغوان : سرونازو ارغوان
  • پارک و بوستان‌های خیابان علامه: بهاران، پیشکسوتان و علامه
  • مراکز خرید: پرواز ، دیدار، کسری، ابریشم، سهیل، علامه، بوعلی، سروستان، آرن، مادر، توس و … .

اگه به سینما و تئاتر هم علاقه مندید، می تونید سری به سینما سرای سعادت آباد بزنید.

دوست دارید بازی‌های مناطق و محله‌های مجاور این منطقه رو هم تجربه کنید؟ روی لینک زیر کلیک کنید:

اتاق فرار بلوار فردوس