اتاق فرار طبقاتی

با اتاق فرار های طبقاتی هیجان و تعلیق بیشتری تجربه کنید!

مقدمه

شاید شما هم از طرفداران هیجانِ سریال «فرار از زندان» باشید، با فکرهای بسیار در رابطه با این‌که چطور از یک زندان فرار کنید. ما شما را به آرزوی‌تان می‌رسانیم: شما را در محیطی پر از رمز و راز، زندانی خواهیم کرد! حالا نوبت شماست که راه فرار را از میان راه‌های مخفی و با حل معماهای چالش‌برانگیز پیدا کنید. اتاق فرار (Escape Room) در کشور ما، بازی نسبتا جدیدی محسوب می‌شود که موفقیت در آن هم فعالیت ذهنی بازیکن را می‌طلبد و هم فعالیت فیزیکی آن را. در این بازی، شما با گروهی از دوستان، خانواده یا همکاران‌تا‌ن در یک محیط بسته (یک یا چند اتاق) قرار می‌گیرید و باید با حل معماها و پیدا کردن راه خروج، از اتاق فرار کنید. در این مقاله قصد داریم لیستی از بهترین اتاق فرار طبقاتی را به شما معرفی کنیم.

اتاق فرار؛ هیجانی که باید آن را تجربه کرد!

در ابتدا، اتاق‌های فرار، دنیای ساده و کوچکی داشتند ولی هر چه پیش رفت، درهای جدیدی به روی آن باز شد و رفته‌رفته جهانش وسعت گرفت. شاید به این خاطر باشد که شرایط در این بازی مهیج به‌گونه‌ای است که در آن قدرت مانور زیادی وجود دارد. هر از چند‌گاهی می‌شنویم که یک اتاق فرار با یک ویژگی خاص جدید طراحی شده است. یک روز تئاتر به سناریو بازی آن اضافه می‌شود، یک روز می‌شنویم که لوکیشن اتاق فراری، جنگل است و باید در فضای باز آن را بازی کرد و… . یکی از اسکیپ روم‌های جذابی که در بین بازیکن‌ها طرفداران زیادی هم دارد، اتاق فرار طبقاتی است. لوکیشن این بازی، یک عمارت و یا ساختمان چندطبقه بوده که پلیرها باید در طول بازی مدام بین طبقات آن در رفت‌و‌آمد باشند. این مورد خود هیجان مضاعفی به بازی تزریق می‌کند.  

فراموش نکنید که اتاق فرار یک بازی گروهی ساده و معمولی نیست. اسکیپ روم صرفا یک فرصت فرار از یک اتاق با رازهای کشف نشده نیست، بلکه فرصت فرار از روتین یکنواخت زندگی است. بازیکن‌ها در این سرگرمی هیجان‌انگیز برای مدت حداقل چند ساعت از دنیای همیشگی‌شان خارج می‌شوند و جهان متفاوتی را تجربه می‌کنند. در این تجربه شیرین، می‌تواند اتفاقاتی بیفتد که خاطره و هیجان آن فراموش‌نشدنی باشد. در مقاله پیش‌رو می‌خواهیم به معرفی و تشریح اتاق فرار طبقاتی به‌ویژه اتاق فرار طبقاتی تهران بپردازیم و بهترین آن‌ها را به بازیکن‌ها معرفی کنیم.

برای تعقیب و گریز در میان طبقات آماده شوید!

برای یک ماجراجویی دلهره‌آور که هیجان شما را پله‌پله بالا می‌برد، آماده هستید؟ یکی از بهترین چالش‌ها برای افراد جسور، بازی اسکیپ روم طبقاتی است. اگر شما یک پلیر حرفه‌ای اتاق فرار هستید که از چالش جدید استقبال می‌کنید، اتاق فرار طبقاتی یک گزینه‌ی جذاب برای شما است. این بازی‌ها با اجرا در چندین طبقه، داشتن لوکیشن‌های بیشتر، گذر از راه‌پله‌های مخوف و آسانسورهای ترسناک می‌تواند تجربه‌ای بی‌نظیر از جذابیت و هیجان را برای شما به ارمغان بیا‌ورد.

طبقات بالایی به مثابه‌ی خوان‌های بعدی است که با چالش‌ها و معماهای سخت‌تر انتظار شما را می‌کشد؛ شمایی که اگر راهنمایی و هینت‌ها را به‌موقع دریافت کنید از پس خوان هفتم هم برخواهید آمد. معمولا در اتاق فرار طبقاتی نیازمند به هینت‌های بیشتری خواهید بود و مجبور خواهید شد، برای دریافت راهنما به طبقه اول برگردید و اصطلاحا بک بزنید. حواس‌تان باشد که راه‌پله‌های تاریک بهترین مکان ملاقات با ارواح سرگردان و جن‌های آن خانه‌ی متروکه است و اکتورها هم معمولا این فرصت را غنیمت می‌شمرند. امیدواریم مشکل قلبی و یا فوبیای تاریکی نداشته باشید.

جذابیت‌های اتاق‌ فرار طبقاتی

اتاق‌ فرارها دارای ویژگی‌های عمومی ازجمله تیم‌سازی و ارتباط موثر با دیگران، به چالش کشیدن ذهن، افزایش آدرنالین، تنوع در تم و سناریو برای پاسخ‌گویی تمام سلیقه‌ها، بهره‌جویی از سناریو جذاب، موسیقی متناسب، دکور عالی و اکت‌های بی‌نظیر برای باورپذیری بیشتر بازیکن و غرق آن در داستان، سرگرم‌کننده بودن برای گذراندن لحظاتی به یادماندنی و… هستند. در کنار تمام ویژگی‌های عمومی اسکیپ روم‌ها، اتاق‌ فرار طبقاتی نسبت به اتاق‌ فرار مسطح چندین مزیت منحصربه‌فرد دارد که نظر هر پلیر حرفه‌ای را به خود جلب می‌کند که ازجمله آن‌ها می‌توانیم به موارد زیر اشاره کنیم:

 • لوکیشن‌های متنوع‌تر 
  اسکیپ روم طبقاتی با امکان کاوش در فضای بزرگ‌تر، داستان‌های پیچیده‌تر و معما‌های چالش‌برانگیزتر، تجربه‌ای ماندگارتر از اتاق فرار مسطح فراهم می‌کند. برخلاف اتاق فرار مسطح، در این‌جا باید بین چندین اتاق، در چند طبقه به‌دنبال راه فرار باشید. پله‌ها، آسانسور و راهروها از المان‌های اختصاصی اتاق فرار طبقاتی است که به ترس و هیجان بازی اضافه می‌کند. شاید برای حل یک معما مجبور شوید چندین‌بار بین اتاق‌ها و طبقات مختلف جابه‌جا شوید. که این موضوع تجربه بازی برای بازیکنان را جذاب‌تر و هیجان‌انگیزتر می‌کند.
 • سفارشی‌سازی بیشتر 
  اتاق‌های فرار طبقاتی اغلب درجه‌ی بیشتری از سفارشی‌سازی ارائه می‌دهند که به بازیکنان اجازه می‌دهد تا سطح بازی را (از نظر سختی و ترس) با توجه به سلیقه و میزان مهارت خودشان تنظیم کنند.
 • پلیرهای بیشتر در اتاق فرار طبقاتی
  اتاق‌ فرار طبقاتی می‌تواند میزبان گروه‌های بزرگ‌تری از بازیکنان باشد. اتاق فرارهای مسطح به‌طور میانگین می‌توانند حدود چهار تا شش بازیکن را بپذیرند که این عدد در اتاق فرار طبقاتی تا ده قابل افزایش است. با افزایش تعداد بازیکنان و بیشتر بودن لوکیشن‌های بازی، طبیعتا به هیجان بازی اضافه می‌شود. سعی کنید از گروه خود فاصله نگیرید تا اتفاقات ناگواری برای شما در اتاق‌ها و طبقات دیگر رخ ندهد!
 • زمان بازی طولانی‌تر 
  معمولا در اتاق‌های فرار طبقاتی به‌دلیل وسعت بیشتر و لوکیشن‌های متنوع‌تر، معماها و چالش‌های بیشتری برای بازیکنان ایجاد می‌کنند. این اتاق‌ها درجه سختی بالاتری نسبت به اسکیپ روم‌ مسطح دارند به‌همین‌دلیل معمولا به زمان بیشتری برای پیدا کردن راه فرار نیاز دارد که به هیجان بازی می‌افزاید.
 • معماها و چالش‌های سخت‌تر 

اسکیپ روم‌ طبقاتی چندین اتاق و طبقه مختلف دارد که به‌وسیله‌ی راهروهای تاریک، آسانسورهای دلهره‌آور و پله‌های ترسناک به‌یکدیگر متصل می‌شوند. معمولا اتاق فرار طبقاتی درجه سختی بالاتری داشته و با معماهای پیچیده‌تر، پلیرهای حرفه‌ای را به‌چالش دعوت می‌کند.

بهترین اتاق‌ فرارهای طبقاتی تهران

اسکیپ روم‌ طبقاتی معمولا شبیه‌سا زی‌شده براساس داستان‌های مرموز و گهگاه واقعی هستند. این مورد می‌تواند حس تجربه‌ی حضور در یک معمای ترسناک و درعین‌حال جذاب را به شما القا ‌کند. به‌عنوان‌مثال در ادامه چند مورد از این اتاق‌های فرار طبقاتی با داستان‌های هیجان‌انگیز را به شما معرفی می‌کنیم:

1- اتاق فرار ندامتگاه متروکه

اتاق فرار ندامتگاه متروکه
ژانرلوکیشنلینک رزرو
ترسناکتهران – پونکاتاق فرار ندامتگاه متروکه

 2- اتاق فرار خوابگاه

فضای خوابگاه متروکه به‌خودی خود هم می‌تواند دلهره‌آور باشد. حالا فکر کنید که شب هم باشد و از قبل حرف‌های عجیب و غریبی هم درباره آن ساختمان قدیمی شنیده باشید! پیدا کردن یک گمشده، شما را این موقع شب به این‌جا کشانده است. از بودنتان در این زمان، در این مکان پشیمان هستید ولی پشیمانی دیگر سودی ندارد. با حضور در این اتاق فرار طبقاتی، ترس را با تمام وجود لمس خواهید کرد.

اتاق فرار طبقاتی خوابگاه
ژانرلوکیشنلینک رزرو
ترسناک – درامتهران – پیروزیاتاق فرار خوابگاه

 3- اتاق فرار دیوانه باهوش

تابه‌حال دزدی کرده‌اید؟ اگر به دزدی‌هایی شبیه به سریال «مانی هیست» علاقه‌مند هستید، حضور در این اتاق فرار طبقاتی تهران می‌تواند برای‌تان شیرین باشد. در این سناریو به‌عنوان دزد به خانه‌ای که کلکسیونی از الماس‌های قیمتی دنیا در آن وجود دارد، خواهید رفت. در این ساختمان چند طبقه و در پس پله‌های ترسناک آن چیزهایی انتظار شما را می‌کشد که تصورش را هم نمی‌کنید.

اتاق فرار دیوانه باهوش
ژانرلوکیشنلینک رزرو
ترسناکتهران – نارمکاتاق فرار دیوانه باهوش

4- اتاق فرار روستای ناپاک

داستان در مورد یه روستای عجیب و غریبه که اهالی اون، هیچ فرد غریبه‌ای رو به داخل روستا راه نمی‌دن. حتی کسی حاضر نیست در مورد این روستا صحبت کنه. زمزمه‌هایی از اطراف به گوش می‌رسه که هر نوزادی که تازه متولد می‌شه شکل و شمایل عجیب داره. شما باید برید و از داستان پر رمز و راز این روستا سردربیارید. 

اتاق فرار روستای ناپاک
ژانرلوکیشنلینک رزرو
ترسناک – دلهره آورتهران – قلهکاتاق فرار روستای ناپاک

5- اتاق فرار جن و آل

اتاق فرار جن و آل
ژانرلوکیشنلینک رزرو
ترسناکتهران – خیابان دماونداتاق فرار جن و آل

6- اتاق فرار ذات – کرج

شما برای چک‌آپ سالیانه به بیمارستان مراجعه می‌کنید. اما دقایقی پس از ورودتان احساس می‌کنید هیچ چیز در این بیمارستان عادی نیست…

اتاق فرار طبقاتی ذات
ژانرلوکیشنلینک رزرو
ترسناککرج – فردیساتاق فرار ذات

7- اتاق فرار پرورشگاه

ماموریت شما رفتن به یک پرورشگاه است که به گفته بعضی‌ها صداهای عجیب و غریب از آن به گوش می‌رسد. چندین کودک که آنجا زندگی می‌کردند، مورد آزار پرسنل قرار گرفتند و شما باید برای بررسی این موضوعات به این پرورشگاه رفته و گزارش را به دست ما برسانید. 

فقط سریع باشید! جای آن دو کودک امن نیست!

ژانرلوکیشنلینک رزرو
ترسناکتهران – مجیدیهاتاق فرار پرورشگاه

8- اتاق فرار بلوا – کرج

اتاق فرار بلوا
ژانرلوکیشنلینک رزرو
ترسناککرج – گوهردشتاتاق فرار بلوا

9- اتاق فرار سیتن

اتاق فرار سیتن
ژانرلوکیشنلینک رزرو
ترسناکتهران – اتوبان نواباتاق فرار سیتن

10- اتاق فرار ارتش اجنه

اتاق فرار ارتش اجنه
ژانرلوکیشنلینک رزرو
ترسناک – تعاملیتهران – تهرانپارساتاق فرار ارتش اجنه

ا1- اتاق فرار وینچستر

اتاق فرار وینچستر
ژانرلوکیشنلینک رزرو
ترسناک – تعاملیتهران – تهرانپارساتاق فرار وینچستر

جمع‌بندی

اتاق‌های فرار طبقاتی، تجربه‌ای هیجان‌انگیز و مسحورکننده را در قیاس با اتاق‌های فرار مسطح ارائه می‌دهند. اسکیپ روم‌ طبقاتی با فضای بزرگ‌تر، داستان‌ پیچیده‌تر و معمای چالش‌برانگیزتر، یک ماجراجویی بی‌نظیر و فراموش‌نشدنی را به کسانی که ‌دنبال یک فعالیت جذاب هستند، عرضه می‌کند. با امکان داشتن درجه بالاتری از سفارشی‌سازی، توانایی میزبانی گروه‌های بزرگ‌تر بازیکنان و… اتاق‌ فرار طبقاتی به مقصد اصلی پلیرهایی تبدیل شده‌ که به‌دنبال ارتقا تجربه اتاق فرار خود هستند. اگر به‌دنبال یک چالش متفاوت از محبوس‌شدن هستید که یک خاطره فراموش‌نشدنی برای شما بسازد، اتاق‌های فرار طبقاتی اسکیپ‌زوم را حتما بررسی کنید. اسکیپ زوم (EscapeZoom) بزرگ‌ترین مرجع معرفی و رزرو اتاق فرار در ایران است. شما می‌توانید از طریق آن با انواع بازی‌های اتاق فرار در شهرهای مختلف آشنا شوید و بهترین اسکیپ روم برای خود را انتخاب کنید.

نویسنده
 
من به‌عنوان یکی از شهروندان دنیای کلمات، از قدرت جادویی واژه‌ها برای خلق محتواهایی تاثیرگذار استفاده می‌کنم. در تلاش هستم که با آفرینش متن‌های جذاب و متنوع، خوانندگان را با خود همراه کنم.
به این مقاله امتیاز دهید

آیا این پست برای شما مفید بود؟

امتیاز متوسط 4.9 / 5. تعداد: 8

اولین نفری باشید که رای میدهید.


در شبکه های اجتماعی به اشتراک بگذارید :

7 نظر

 1. بازی اتاق فرار طبقاتی خوبه ها فقط باید اکتورها حواسشون باشه که رو پله ها اکت نزنن چون احتمال داره طرف بخوره زمین (که معمولا هم گیم مستر حواسش هست و اونجا اکت نمیزنن)

  3
  1
 2. بازی اتاق فرار پرورشگاه هم خیلی باحال بود. میشه گفت بیشتر بازی های طبقاتی خوب از آب در میان.

  3
  2
 3. بهترین بازی که رفتم تو طبقاتی ها ذات بوده
  لطفا اگه باز هم تو کرج هست معرفی کنید دوستان

  5
  1
  • در صورتی که بجز اتاق فرار ذات، اتاق فرار طبقاتی دیگه اضافه بشه حتما این صفحه رو اپدیت می کنیم. البته بازی های با کیفیت بسیاری در کرج هستن که می تونید اونها رو انتخاب و رزرو کنید. برای این کار لطفا با پشتیبانی اسکیپ زوم تماس بگیرید. راهنماییتون می کنیم

   6
   0
 4. واقعا اتاق فرار ذات از ترسناکترین اتاق فرارایی بود که رفتم، فضای بازی جوری طراحی شده واقعا آدمو میگیره. مخصوصا بک هاش که نابود کننده اس و خوف عجیبی داره😜

  5
  0
 5. واقعا بک زن توی این طبقاتی ها دل شیر می خواد. اتاق فرار ذات وااااقعا بک زدنش ترسناکههه . البته بنظرم اتاق فرارهای طبقاتی باید ایمنی رو خیلی ببرن بالا . چون اوج ترس توی طبقاتشه مابقی اتاق فرارا رو نرفتم که نظرم رو بگم
  ولی اتاق فرار خوابگاه رو شنیدم خیلی خوبه

  6
  0
 6. اتاق فرار فقط اتاق فرار طبقاتی، یعنی آدم توی بک زدن ها قلبش میاد تو دهنش. ماشاله اکتور ها هم که رحم ندارن، سنگ تموم میزارن.

  7
  0

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. در صورت ثبت نشانی ایمیل به اشتباه ، نظر شما نمایش داده نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *