اتاق فرار چهل دخترون

30morgh Escape
75 دقیقه
4 تا 8 نفر
از 150 هزارتومان
+16 سال اتاق فرار چهل دخترون
سطح سختی
میانگین امتیاز از 45 رای

رزرو اسکیپ روم چهل دخترون

سناریو

وقتی مغول‌ها به نزدیکی کاشان رسیدند درخواست باج و خراج سنگین کردند، اهالی یک روستا توان پرداخت نداشتند پس دخترانشان را طلب کردند. اهالی روستا تصمیم گرفتند دختران روستا را که ۴۰ تن بودند در زیرزمینی متروک به همراه کمی آب و آذوقه مخفی کنند تا مغول‌ها عبور کرده و دستشان به آن‌ها نرسد .
اما آب و هوا مساعد بود و مغول‌ها زمان زیادی ماندند و قبل از رفتن همه جارو ویران و مردم رو قتل عام کردند.
فقط تعداد کمی موفق به فرار شدند که پس از مدتی به روستا برگشتند تا سراغ چهل دخترون‌رو بگیرند اما…


معرفی

اتاق فرار چهل دخترون

شب از نیمه گذشته، شدید باد میاد، اون‌قدری که شعله مشعل رو داره خاموش می‌کنه، ولی شما باید ادامه بدید. این موقع شب یواشکی اومدید بیابون‌های اطراف روستای ارمک؛ باید خیلی حواستون جمع باشه، نکنه مغول‌ها برگردن و پیداتون کنن که اگه این اتفاق بیفته، خورشیدِ فردا صبح رو نمی‌بینید!

شما باید هر جور شده یه نشونی، خبری، چیزی از دخترها بگیرید آخه به منوچهرخان، کدخدای روستا قول دادید؛ چراغ آبادی داره خاموش می‌شه، دیگه تقریبا کسی نمونده تو روستا، هر کی بود یا فرار کرد یا خونِش ریخته شد. ای بِخُشکه ریشه‌ی هر چی مغوله که گَرد مرگ پاشید به این سرزمین! تا تونستن کشتن، غارت کردن و نابود کردن آخر سر هم که خواستن برن، همه‌جا رو به آتیش کشیدن؛ کِی دوباره این آبادی آباد بشه خدا می‌دونه.

جدیدا تو این منطقه اتفاقات عجیب و غریبی می‌افته، نوزادهایی که به دنیا میان یه نقص و عیبی دارن، دعانویس روستا می‌گه این اتفاق‌‌ها به‌خاطر یه طلسمه. اما چه طلسمی؟!

طبق نشونی که کدخدا بهتون داده تقریبا دریچه‌ باید همین جاها باشه، دریچه‌ی همون راه زیرزمینی که دخترها رو توش به امید زنده‌موندن، دفن کردن. قرار بود اهالی خیلی زودتر از این‌ها دخترها رو از اون دخمه نجات بدن ولی نشد که بشه، تا مغول‌ها توی اون منطقه بودن نمی‌شد خطر کرد، باید صبر می‌کردن تا کلا از این‌جا دور بشن بعد. مغول‌ها هم که مگه می‌رفتن؟ کنگر خورده بودن لنگر انداخته بودن؛ تازه بهشون خوش گذشته بود. اهالی نمی‌دونن به‌خاطر خوش‌آب‌وهوایی روستاشون باید خوشحال باشن یا ناراحت؟!

بلاخره دریچه‌ی چوبی رو پیدا می‌کنید؛ یعنی هنوز اون چهل‌تا دختر زنده‌ان؟! آخه آب و آذوقه‌شون خیلی‌کم بود، به‌زور جواب یه هفتشون رو می‌داد ولی البته اون‌ها هم از پس خودشون برمی‌اومدن، زرنگ‌تر از این حرف‌ها بودن، مخصوصا که دختر کدخدا «آذر» هم باهاشون بود. به هر زحمتی شده در رو باز می‌کنید، همون اول بوی نم و نای خاک و مردگی هوا تو صورتتون می‌زنه، دخترا رو صدا می‌زنید؛ آذر، آناهیتا، کتایون… جز برگشت صداتون جوابی نمی‌شنوید. چاره‌ای نیست باید داخل برید، مشعل رو توی دستتون محکم می‌کنید و از درگاهی خودتون رو با ترس تو می‌کشید که…!

کدخدا و باقی مردم آبادی چشم امیدشون به شماست؛ شما باید وارد اون راه‌ مخفی بشید و بفهمید چی به‌سر چهل دخترون روستای ارمک اومده و جریان اون طلسمی که دعانویس می‌گه، چیه؟ امیدوارم بتونید گره‌ی ماجرای چهل دخترون رو باز کنید. راستی، از مغول‌ها که نمی‌ترسید؟!

توضیحات بازی:

ترکیب «شب»، «راه مخفی»، «تاریکی»، «مغول»، «موجودات عجیب ‌و غریب» و… پکیجیه که ترس به جون شجاع‌ترین آدم‌ها می‌ندازه، اتاق فرار چهل دخترون جاییه که می‌تونید همه‌ی‌ این‌ها رو با هم تجربه کنید.

این اتاق فرار با ژانر ترسناک (وحشت) طراحی شده و لوکیشن بزرگ و متنوعی داره که باعث افزایش جذابیتش برای بازیکن‌ها می‌شه. اگه برای انتخاب اسکیپ روم چهل دخترون، تجربه‌ی بازی چندتا اتاق فرار رو داشته باشید، خیلی بهتره اگه هم نداشتید بازم ایراد نداره بلاخره همه‌ی باتجربه‌ها هم یه‌روزی از یه‌جایی شروع کردن، حالا شما هم می‌تونید از بازی اتاق فرار چهل دخترون شروع کنید ولی این‌رو بدونید که شروع نفس‌گیر و به‌یادموندنی رو انتخاب کردید.

این اتاق فرار، ویژگی مثبت و برجسته کم نداره ولی از مهمترین اون‌ها می‌تونیم به استفاده از خلاقیت منحصربه‌فرد توی همه‌ی مراحل و اجزای بازی اشاره کنیم که واقعا بعضی جاها حتی بازیکن‌های حرفه‌ای رو که تجربه‌ی زیادی هم دارن غافل‌گیر می‌کنه. شما توی این بازی قفل‌هایی رو می‌بینید که جایی ندیدید، با اکتورهایی مواجه می‌شید که در عین حالی که دارید ازشون می‌ترسید ولی نمی‌تونید چشم روی بدیع بودنشون ببندید. دکور و معماهای این بازی هم از این تازگی بی‌بهره نمونده و واقعا بازیکن رو به چالش می‌کشه. روش راهنمایی و هینت‌دهی از اون دسته مواردیه که می‌شه ازش به‌عنوان سنگ‌محک برای سنجیدن عیار بازی استفاده کرد، مطمئن باشید که از روش‌های بدیع هینت‌دهی این بازی ذوق‌زده می‌شید. همه‌ی این‌ها شاید از این ریشه بگیره که عوامل بازی اتاق فرار چهل دخترون خودشون توی عرصه‌ی ایده‌پردازی و طراحی دکوراسیون یدطولایی دارن و از تجربه و مهارت‌شون توی مراحل مختلف این بازی به‌درستی بهره گرفتن.

برای بعضی از بازیکن‌ها مهمه که اتاق فراری که می‌خوان برن از نظر درجه سختی چه رتبه‌ای رو داره؛ اگه بخوایم به سخت بودن اتاق فرار چهل دخترون از چهار نمره بدیم، می‌تونیم عدد دو رو براش تعیین کنیم.

توصیه می‌کنیم برای این بازی، لباس و به‌خصوص کفش راحت بپوشید تا حین بازی حس بهتری داشته باشید. این بازی توی مرحله‌ی نظرسنجی تونسته نمره‌ی خیلی بالایی رو از پلیرها بگیره و به‌نظر اکثر بازیکن‌ها «اتاق فرار چهل دخترون» یکی از گزینه‌های قَدَر «بهترین اتاق فرار تهران» بوده و شدیدا این بازی رو به پلیرهای دیگه هم توصیه کردن.

لوکیشن بازی:

لوکیشن بازی اتاق فرار چهل دخترون توی محدوده‌ی شرق تهرانه و بازیکن‌ها می‌تونن با ماشین شخصی خودشون رو از خیابون دلاوران به والاییان شمالی برسونن و بعد با رفتن به کوچه حریری به لوکیشن بازی برسن یا این‌که از بزرگراه شهید زین‌الدین (غرب به شرق) وارد خیابون والاییان شمالی بشن و بعد از اون‌جا خودشون رو به کوچه حریری و لوکیشن بازی برسونن. در محل معمولا جای پارک راحت پیدا می‌شه و نیازی نیست که بازیکن‌ها برای پیدا کردن جای پارک زمان زیادی رو صرف کنن.

اگر پلیرها تصمیم بگیرن که با مترو به لوکیشن بازی برسن، باید ایستگاه شهید باقری پیاده بشن و با یه کورس تاکسی یا با گرفتن یه تاکسی اینترنتی خودشون رو به لوکیشن بازی اتاق فرار چهل دخترون برسونن. بازیکن‌ها اگر بخوان از مترو استفاده کنن، باید این مورد رو توی برنامه‌ریزی‌هاشون درنظر بگیرن که از مترو باقری تا لوکیشن بازی چیزی حدود یه ربع راهه (با احتساب ترافیک عادی منطقه.)


آدرسنظرات


 • 936×××××04[1402-06-29]

  واقعا عااالی بود ، دکور واقعا بی نظیر بود و حرفی نمیمونه واسش
  اکتور ها زیاد بودن و از گریم و لباس گرفته تااااا اکت خودشون محشر بود
  بک زدن ها واقعا باحال بودن و ترس به اندازه بود نه به قدری که باعث انصراف بشه نه به قدری که خسته کننده باشه
  ممنون از تیم خوبتون✨️

  0
  0

 • 912×××××05[1402-06-23]

  خوب بود

  0
  0

 • 902×××××77[1402-06-16]

  عالی بود من خیلی خوشم اومد ترس بازی خوب

  0
  0

 • 901×××××79[1402-06-16]

  با سلام
  بازی خوب و جذابی بود.
  اکتورای خوبی داشتن و البته با جنبه ، یک لحظه ناخواسته دستم به صورت خانم اکتورشون خورد که از همین جا معذرت خواهی میکنم😂💔
  معما ها کار شده و روان بود.
  ژانر ترسناکو خوبی داشت.
  نقطه قوت این اتاق که خیلی هوشمندانه بود ، توی یکی از اتاقا شوخیای ریز اکتورا بود که من وتیمم خیلی خوشمون اومد.
  دکور خوب بود ، اما بعضی اتاقا یکممی کار داره اما درکل خوب بود.

  ممنونم از تیم خوبتون
  موفق باشید💚

  3
  0

 • 922×××××52[1402-06-15]

  عالییییی خدایی خیلی خفن بود 🔥🔥🔥

  0
  0

 • 939×××××74[1402-06-12]

  خیلی خیلی عالی بود ، فضای دلنشین ، اکتور های زیاد و جالب ، برخورد عالییییی پرسنل ، موفق باشید خداقوت🔥

  1
  0

 • 930×××××26[1402-05-28]

  خوب بود همه چیز تعداد اکتور ها هم زیاد و خوب بود ، ترسناک بود پیشنهاد میکنم

  3
  0

  • پاسخ مجموعه سیمرغ: 💫🙏ممنون از حضورتون

 • 919×××××61[1402-05-27]

  واقعا ترسناک بود برای کسانی ک دنبال ترس و هیجان هستن عالیه ما تیم ۴ نفره رفتیم واقعا هممون ترسیدیم برخورد پرسنل عالی بود من تجربه دومم بود ولی گفتم زیاد سمت من نیان رعایت کردن و سطح رمز هاش سخت و عالی بود در کل خیلی خوب بود حتما تجربش کنید خیلی خفن بود

  3
  0

 • 991×××××87[1402-05-27]

  فوق العاده بود ترسناک 👻حتما تجربه کنید ترسناکترین اتاق فراری بود ک تا الان رفتم

  1
  0

 • 919×××××98[1402-05-27]

  عالی عالی حتما برید خیلی فنهه

  1
  0

 • 902×××××18[1402-05-09]

  خوببود

  1
  0

  • پاسخ مجموعه سیمرغ: 🌹💫 ممنون از حضورتون

 • 933×××××09[1402-05-09]

  عالی بود

  1
  0

 • 935×××××51[1402-05-02]

  عالی بود

  2
  0

 • 930×××××14[1402-04-02]

  خیلی ترسناک

  2
  0

  • پاسخ مجموعه سیمرغ: 💐🙏ممنون از حضورتون

4.62 از 5

میانگین امتیاز اتاق فرار چهل دخترون

از نظر 80 کاربر
تجربه این اتاق فرار را داشته اید؟
 • فضاسازی
 • کیفیت معما
 • تازگی و خلاقیت
 • بازیگردانی و اکت
 • برخورد پرسنل