خیلیامون فکر می‌کنیم زامبی‌ها فقط توی فیلما وجود دارن. زامبی، مردگان متحرک یا اجساد زنده شده، هر چی دوست دارید صداشون کنید ولی در هر حال این موجودات از قبر بلند شدن تا روی زمین راه برن و شما رو وحشت زده و شاید آلوده کنن. و در نهایت باعث به وجود اومدن جنگ‌های وحشیانه‌ای می‌شن که زمین رو به سرزمینی بایر،  ویرانه و خرابه تبدیل خواهند کرد.  البته تصورش خیلی هم مهیج و سرگرم کنندس ولی به شرطی که این موجودات تو همون دنیای سینما باقی بمونن! تا حالا فکر کردید تو دنیای واقعی ممکنه با همچین موجوداتی روبرو بشید؟؟ یکم عجیب بنظر می‌رسه اگه این موجودات خارج از فیلم‌ها هم وجود داشته باشن. رویارویی با موجوداتی که چشماشون از حدقه بیرون زده و خون از دهنشون می‌چکه خیلی ترسناکه. اونم وقتی که هدفشون کشتن و تبدیل شما به موجودی مثل خودشون باشه.

اتاق فرار سبک زامبی

سر و کله زامبی‌ها از کجا پیدا شد؟

زامبی‌ها در واقع اجسادی هستن که به وسیله جادو، روش‌های علمی تخیلی مثل ویروس ناقل، تشعشعات، بیماری‌های روانی، ، پاتوژن‌ها، انگل ها و … زنده شدن. در واقع زامبی انتقام جسمانی مردگانه. این موجودات معمولا از خودشون اراده‌ای ندارن و قادر به تصمیم‌گیری نیستن. نشانه‌هایی هم که از خودشون نشون می‌دن، حالت خلسه، ناتوانی در برقراری ارتباط، ناله کردن، راه رفتن آهسته و اگر خوش شانس نباشیم تمایل به گاز گرفتن هست.

ترسناک‌های محبوب!

زامبی‌ها به چهره‌های اصلی فرهنگ عامه تبدیل شدن. احتمالا وقتی کلمه آخرالزمان به گوشمون می‌خوره، یکی از نمادهاش زامبیه. ولی این موجودات ترسناک، اونقدر پرطرفدار بودن که تا الان بیش از صدها فیلم و سریال در موردشون ساخته شده. شاید علت جذابیتش این باشه که هر کاراکتر یا داستانی که ما رو با مرگ مواجه کنه و تداعی‌گر ویژگی‌های انسانی باشه، برامون خاطره‌انگیزه و در عین حال بهمون تلنگر می‌زنه. حرکت این اجساد متحرک روی زمین داره به ما یادآوری می‌کنه که حتی اگه بعد از مرگ هم زنده نشیم تا زمانی که روی کره زمین وجود داریم ، اینطوری به نظر می‌رسیم.  احتمالا موقع دیدن فیلم هایی با محوریت زامبی مثل جنگ جهانی Z یا Walking Dead به این مسئله فکر کردیم اگه خودمون هم تو این موقعیت گیر بیفتیم برای زنده موندن دست به هر کاری خواهیم زد یا نه؟

دوست داری در مورد زامبی ها بیشتر بدونی:

زامبی ها واقعا چه کسانی هستند؟

اتاق فرار تم زامبی

اتاق فرار: جایی که زامبی‌ها منتظر شما هستن!

یکم غیرمنطقی به نظر می‌رسه اگه بگیم خیلی از علاقه‌مندان به فیلم‌های با محوریت این مردگان متحرک، دوست دارن خودشونم توی همچین موقعیت هیجان‌انگیزی قرار بگیرن و قدرت خودشون رو در مبارزه با چالش‌ها محک بزنن. اگه شما هم هیجان و ترس رو دوست دارید باید بهتون بگیم زامبی‌ها منتظر شمان.

تا این‌جا اومدید و دیگه راه برگشتی نیست. شما باید مبارزه کنید. محبوس شدید. هر لحظه ممکنه پیداتون کنن و اتفاقات بدی بیفته . تنها هدف شما یافتن راهی برای خروج از اتاق‌های قفل شده در محدوده زمانی معینه. حواستون باشه اون‌ها به نور و صدا حساسن. قبل از این که زنده زنده توسط مردگان متحرک خورده بشید، باید راهی برای خلاص کردن خودتون پیدا کنید.

شما یک تیم هستید و باید برای حل معماهای منطقی، کشف سرنخ‌ها، و دنبال کردن خط داستانی برای کشف راز و رمز با هم همکاری کنید. هر قفلی که باز می‌شه، شما رو یک قدم به فرار نهایی نزدیک‌تر می‌کنه. توی اسکیپ روم تم زامبی جایی برای اشتباه نیست. حواستون باشه.

اگه دوست داری توی اتاق فرار روح و جن ببینی : 

اتاق فرار های سبک روحی جنی !

اسکیپ روم سبک زامبی

در ادامه قصد داریم شما رو با 12 تا از بهترین اتاق فرار های سبک زامبی یا همون اسکیپ روم تم زامبی آشنا کنیم. انتخابش با شماست ولی در هر صورت امیدواریم که لحظات خوبی رو در کنار مردگان متحرک سپری کنید !


10+1 فرار عجیب و جسورانه از زندان های مخوف


1_ خاموشی

شما توی شهری که پر از زامبی‌هاست گیر افتادید و از هلیکوپتری که کمک کرده اکثر مردم از اون شهر فرار کنن، جاموندید. خبر خوب این که زامبی‌ها توی تاریکی نمی‌بینن و شما می‌تونید از این ویژگی برای محافظت از خودتون استفاده کنید و حدود یکساعت طاقت بیارید تا هلیکوپتر برسه.

شما مجموعا سه تا زندگی دارید. هر بار که زامبی یکی از اعضای تیم شما رو بگیره، یه زندگی مصرف می‌شه و اگه هر سه زندگی رو از دست بدید، می‌بازید و در برابر زامبی‌ها شکست می‌خورید. در اسکیپ روم خاموشی باید علاوه بر این که با هوش و خلاقیتتون قفل‌ها رو باز می‌کنید باید راهی برای دور کردن زامبی‌ها به کار بگیرید .

اتاق فرار خاموشی جز ژانر ترسناک محسوب می شه و پر از هیجانه. چهارمین اتاق فرار از مجموعه لوکو اسکیپ در منطقه پونک تهران که طرفدارای زیادی هم داره. این بازی در دو سطح عادی و دشوار در نظر گرفته شده .

اسکیپ رومژانرلوکیشن
خاموشیهیجانی – ترسناکتهران – پونک

رزرو اتاق فرار خاموشی


2_ بازماندگان

فرض کنید دنیا در حال نابودیه. ویروسی کل جهان رو در بر گرفته و شما تنها بازماندگان نسل بشریت و در یک شهر زامبی زده هستید و اکثر مردم توسط ویروس آلفا تبدیل به زامبی شدن. برای بقای خودتون و سایر انسان‌ها چه می‌کنید؟

اتاق فرار هیجان‌انگیز و دلهره‌آور بازماندگان از مجموعه اسپیس در اتوبان ستاری تهران قرار داره .

اسکیپ رومژانرلوکیشن
بازماندگانهیجانی – ترسناکتهران – ستاری شمال

رزرو اتاق فرار بازماندگان


3_ زندان زامبی

سومین اتاق فرار با تم زامبی که بهتون پیشنهاد می‌کنیم، زندان زامبی هست. این بازی با ژانر هیجانی و وحشت، دومین اتاق فرار از مجموعه سمپل هست که در منطقه پیروزی (شرق تهران) قرار گرفته.

 داستان از این قراره که اکثر مردم شهر توسط ویروسی تبدیل به زامبی شدن و شما در زندانی قرار دارید که توسط زامبی ها احاطه شده، انتخاب با خودتونه که بین مرگ یا راه نجاتی برای زنده موندن خودتون و عزیزانتون یکی رو انتخاب کنید. این اتاق فرار تم زامبی پر از هیجان و سورپرایزه.

اسکیپ رومژانرلوکیشن
زندان زامبیهیجانی – دلهره آورتهران- پیروزی

رزرو اتاق فرار زندان زامبی


4- آزمایش هانس

اتاق فرار مهیج آزمایش هانس اولین اتاق از مجموعه دویل اسکیب هست که در منطقه ستارخان تهران قرار گرفته.

شما دانشجو سال آخر رشته بیولوژی هستین و به بهانه انجام پروژه فارغ‌التحصیلی‌تون، دعوت‌نامه‌ای توسط دکتر هانس در آزمایشگاهی کاملا سری برای شما ارسال شده، اما خیلی زود متوجه می‌شین که واقعیت ذره‌ای به اون چیزی که فکر می‌کردید نداشت …

اسکیپ رومژانرلوکیشن
آزمایش هانسهیجانی – ترسناکتهران – بلوار فردوس

رزرو اتاق فرار آزمایش هانس


5- مردگان متحرک

دکتر ریچارد معتقده که ویروسی به وجود اومده که انسان‌ها رو تبدیل به زامبی می‌کنه و نتایج این تحقیقات رو در حافظه USB ذخیره کرده. شما به دعوت فرماندار به آزمایشگاه دکتر ریچادر می‌رید چون فرمانده به این اطلاعات نیاز داره…

اسکیپ رومژانرلوکیشن
مردگان متحرکهیجانی – ترسناککرج – گلشهر

رزرو اتاق فرار مردگان متحرک


6_ شکنجه گاه زامبی

اتاق فرار شکنجه گاه زامبی سومین اتاق فرار از مجموعه رزیدنت اسکیپ در منطقه دلاوران تهران قرار گرفته، سناریو بازی در مورد شخصی به نام جیمز واتسون هست که با دادن پول به افراد داوطلب، این افراد رو به طور وحشیانه شکنجه کرده و با تزریق ویروس لاس پلاگاس،. تبدیل به زامبی‌های هوشمند و قدرتمند می‌کنه تا ارتشی از زامبی‌های بی‌رحم با حس خشم و نفرت بسازه. نقش شما در این ماموریت به عنوان رزیدنت‌هایی از یک گروه نظامی برای مقابله با جیمز واتسونه.

اسکیپ رومژانرلوکیشن
شکنجه گاه زامبیهیجانیتهران – هنگام

رزرو اتاق فرار شکنجه گاه زامبی


7- رستگاری بیولوژیکی

اتاق فرار رستگاری بیولوژیکی اولین اتاق از مجموعه بوم اسکیپ هست که تو منطقه سعادت آباد قرار گرفته.

ماجرا از این قراره که توی آزمایشگاه دکتر هاوس یه ویروس جهش یافته به وجود اومده که باعث یک بیماری همه‌گیر و وحشتناک می‌شه. دستیار دکتر هاوس این ویروس رو منتشر می‌کنه تا اونو  به قتل برسونه و چند روز بعد هم خودکشی می‌کنه. با پخش شدن ویروس داخل شهر، دکتر آوین از دوستان قدیمی دکتر هاوس در تلاشه تا جلوی پخش بیشتر ویروس رو بگیره، اما متاسفانه به این ویروس خطرناک مبتلا می‌شه.

شما به کمک دکتر آوین رفتید تا با کمک هم به راه‌حلی برسید اما غافل از اینکه دکتر آوین قصد داره آزمایش‌هاشو روی شما تست کنه تا تاثیرش رو ببینه. 60 دقیقه فرصت دارید فرار کنید در غیر این صورت منتظر شکنجه و مرگ وحشتناکی باشین.

اسکیپ رومژانرلوکیشن
رستگاری بیولوژیکیدلهره‌آور – ترسناکتهران – سعادت آباد

رزرو اتاق فرار رستگاری بیولوژیکی


8_ طلوع مرگ

این بار شما توسط مردگان متحرک احاطه شدید. شما محاصره‌اید و باید توی این موقعیت خیلی ترسناک به خودتون مسلط بشید اما دو راه دارید: یا فرار می‌کنید یا راهی برای درمان این موجودات می‌گردید. انتخاب شما کدومه؟

 اسکیپ روم اسکیپ روم تم زامبی طلوع مرگ یک بازی پرطرفدار از بین اتاق فرار سبک زامبی هست در منطقه حکیم نظامی اصفهان قرار گرفته و پذیرای دوست‌داران این موجودات ترسناکه.

اسکیپ رومژانرلوکیشن
طلوع مرگترسناکاصفهان – حکیم نظامی

رزرو اتاق فرار طلوع مرگ


9_ طلوع سرخ

اتاق فرار طلوع سرخ در ژانر ترسناک که شما رو تا آخرین لحظه دچار وحشت می‌کنه و کاری از مجموعه فردوس اسکیپه در منطقه فاطمی تهران قرار گرفته.

سناریو از این قراره که یک تیم تحقیقاتی برای درمان ایدز و هپاتیت، آزمایش‌هایی رو بر روی یک ویروس انجام می‌دن، اما نتایج آزمایش‌ها معکوس می‌شه و داوطلبین دچار خوی حیوانی شده و به تیم تحقیقاتی حمله می‌کنن. نقش شما کمک به تنها بازمانده مرکز تحقیقات ایرانا، برای رسیدن به طلوع سرخ است.

اسکیپ رومژانرلوکیشن
طلوع سرخاکشن – ترسناکتهران – کارگر شمالی

رزرو اتاق فرار طلوع سرخ


10_ آرماگدون

اتاق فرار آرماگدون در منطقه میرداماد تهران قرار گرفته. اگه تا حالا تجربه شرکت در هیچ اتاق فراری رو ندارید، شرکت در اتاق فرار آرماگدون به شما توصیه نمی‌شه.

شما در خرابه‌های اطراف شهر وحشت‌زده و سرگردان به سمت یک کارخانه در حرکتید که بتونید اون‌جا برای مدتی از حمله زامبی ها در امان باشید. در مسیر رسیدن به کارخانه خطر حمله زامبی‌ها، کمبود آب و غذا شما رو تهدید می‌کنه. بعد از طی کردن تمام خطرات به کارخانه می‌رسید اما وضعیت وخیم‎‌تر از چیزیه که انتظارش رو داشتید…

اسکیپ رومژانرلوکیشن
آرماگدونترسناکتهران – میرداماد

11_ بیمارستان زامبی

اتاق فرار تم زامبی بعدی، اتاق فرار بیمارستان زامبی با ژانر ترسناک و وحشت، سومین اتاق از مجموعه اینفینیتی هست که در منطقه سید خندان تهران قرار گرفته.

قضیه از این قراره که بر اثر اشتباه مرگبار دکتر نورمن فیچر شهر پاریس پر از زامبی شده و شما 60 دقیقه فرصت دارید که تا قبل از رسیدن زامبی‌ها به بیمارستان، خودتون رو به لابراتوار شخصی دکتر نورمن برسونید و پادزهر رو پیدا کنید.

اسکیپ رومژانرلوکیشن
بیمارستان زامبیترسناک – تخیلیتهران – سید خندان

12_ آزمایشگاه زامبی

اسکیپ روم آزمایشگاه زامبی با فضای تخیلی و ترسناک در منطقه هاشمیه مشهد قرار گرفته.

داستان بازی طوریه که این‌بار در آزمایشگاه‌های شهر، آزمایش‌هایی انجام می‌شه تا بتونن زامبی‌ها رو تبدیل به انسان کنن، اما برخلاف تصور تعداد زیادی زامبی در شهر پخش می‌شن. نقش شما اینه که تو تنها آزمایشگاه باقی مونده شهر دنبال درمان این مشکل بگردین.

اسکیپ رومژانرلوکیشن
آزمایشگاه زامبیتخیلی – ترسناکمشهد – هاشمیه

در این مقاله 12 اتاق فرار سبک زامبی یا همون اتاق فرار تم زامبی بهتون معرفی کردیم. شما توی وبسایت اسکیپ زوم می‌تونید با توجه به توضیحات درج شده در صفحه هر اسکیپ روم، بازی مورد علاقتون رو انتخاب کنید واز این بازی هیجان انگیز گروهی لذت ببرید.